Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 6:30 - 18:00
Gabinet zabiegowy 6:30 - 18:00
Punkt pobrań 6:30 -   7:45
EKG 9:00 - 17:30

Otrzymałeś dodatni wynik testu na Sars-cov-2?

Nie musisz informować swojego lekarza. Przychodnia otrzymuje codziennie (w dni robocze) Listę Aktywną pacjentów o dodatnim wyniku z Narodowego Funduszu Zdrowia. W przeciągu trzech dni od otrzymania dodatniego wyniku testu skontaktuje się z Tobą personel przychodni zajmujący się nadzorem izolacji, przeprowadzi z Tobą wstępny wywiad oraz umówi na teleporadę z lekarzem w 8-10 dobie izolacji. Lekarz na takiej teleporadzie oceni Twój stan zdrowia i zdecyduje o przedłużeniu lub nieprzedłużeniu izolacji.

Jeżeli w ciągu 3 dni od otrzymania wyniku dodatniego nie otrzymasz telefonu z przychodni, skontaktuj się z personelem nadzorującym pod numerem telefonu 692-182-720 czynnym w dni robocze od 10-18.

W 8 dobie izolacji lekarz przeprowadza z Tobą teleporadę celem określenia czasu trwania Twojej izolacji. Jeżeli jednak Twój stan zdrowia przed taką konsultacją się pogorszy, umów się na teleporadę z lekarzem wczesniej, lekarz podejmie odpowiednie kroki w leczeniu.

Lekarz nie wystawia zwolnienia lekarskiego na czas izolacji. Pracodawca otrzymuje taką informację przez platformę pracodawcy PUE ZUS. Możesz również pobrać stosowne zaświadczenie o izolacji z Twojej platformy Indywidualne Konto Pacjenta: https://pacjent.gov.pl/ikp/zaloguj

Wszystkie informacje na temat Twojej izolacji / kwarantannie oraz wyniku testu Covid możesz szybko uzyskać poprzez Twoje konto IKP (Indywidualne Konto Pacjenta). Poprzez IKP można również zgłosić osoby z kontaktu - jeżeli otrzymałeś wynik dodatni testu - wówczas domownicy mogą pobrać własne zaświadczenie o kwarantannie.

Różnica pomiędzy izolacją a kwarantanną.

Izolacja następuje, kiedy Pacjent otrzyma dodatni wynik testu. Trwa minimum 10 dni - jeżeli Pacjent nie wykazuje żadnych objawów - lub tak długo, aż objawy Pacjenta nie ustaną na min. 3 dni. O długości trwania izolacji decyduje lekarz, jednak nie może jej skrócić na okres mniejszy niż ustawowe 10 dni.

Kwarantannie podlegają osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną Sars-cov-2. Lekarz nie nakłada, ani nie zdejmuje kwarantanny. O podleganiu kwarantannie decydują właściwe organy Inspekcji Sanitarnej.

Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej w Redzie

ul. Łąkowa 1  
Reda, 84-240  
Poradnia ogólna (58) 678-79-87    Poradnia dziecięca (58) 678-79-89
Księgowość (58) 678-35-12    biuro@nzozreda.pl